Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gwiazda Iraku dla policjanta

Data publikacji 03.04.2012

W siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wręczenia 16 żołnierzom rezerwy i 1 osobie cywilnej, Gwiazd Iraku i Gwiazd Afganistanu. Wśród odznaczonych Gwiazdą Iraku był policjant - st.sierż. Marek Jakus.

Program uroczystości opracowany został zgodnie z ceremoniałem wojskowym z udziałem pocztu sztandarowego 18 bielskiego batalionu powietrznodesantowego, sygnalistów, władz samorządowych oraz rodzin odznaczonych żołnierzy rezerwy. Wśród odznaczonych znalazł się także st. sierż. Marek Jakus – policjant Referatu w Bielsku-Białej Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej.

St. sierż Marek Jakus służbę w wojsku pełnił w latach 2000-2006, natomiast na misji w Iraku był dwukrotnie. Pierwszy raz na przełomie 2003/2004, kolejny w 2005 roku. Po zdjęciu munduru khaki, Marek Jakus wstąpił w szeregi policyjne. Obecnie na co dzień zajmuje się konwojowaniem osób pozbawionych wolności na polecenie uprawnionych organów.

Wręczenia odznaczeń pamiątkowych dokonał Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach – płk mgr inż. Krzysztof RADWAN w asyście Szefa Sztabu 18 bbpd – kpt. dypl. Sławomir KOŻUCH oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bielsku-Białej – ppłk mgr inż. Andrzeja RAJCZYKA.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy.

(KWP w Katowicach / pt)


 

Powrót na górę strony