Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy dwóch rozbojów zatrzymani

Data publikacji 16.07.2007

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzewanych o dokonanie dwóch rozbojów i kradzież telefonów komórkowych. Decyzją sądu czterech z nich najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc w Parku Kusocińskiego w Olsztynie. Do dwóch przechodniów podeszła grupka nieznanych osób, która nagle zaatakowała mężczyzn. Przewrócono ich na ziemię a następnie jednemu z nich zabrano telefon komórkowy. Po tym napastnicy uciekli.

Zaledwie kilka minut później, ta sama grupka mężczyzn napadła na dwóch innych mieszkańców Olsztyna. Poszkodowanych również pobito i zabrano „komórkę”. Zarówno jedni, jak i drudzy poszkodowani natychmiast powiadomili Policję.

Policjanci wraz z poszkodowanymi przeszukali pobliski teren. Na ulicy Leonharda zauważyli grupę osób, których wygląd odpowiadał rysopisom napastników. Obok nich na chodniku leżała skradziona komórka, do której nikt się nie chciał przyznać. Policjanci odzyskali także drugi telefon, który zabezpieczyli w mieszkaniu jednego ze sprawców.

Policjanci zatrzymali i przesłuchali sześciu mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat. Po przesłuchaniu - w charakterze świadka - jednego z nich zwolniono. Decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie czterech z nich najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Piąty ze sprawców będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony