Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowujemy się do turnieju EURO 2012

Data publikacji 03.04.2012

EURO 2012 coraz bliżej. Do zadań Policji w kujawsko-pomorskim będzie należało głównie zapewnienie bezpieczeństwa w miastach oraz na trasach, którymi przemieszczać się będą kibice. Wprawdzie, żaden z meczy nie będzie odbywał się w kujawsko-pomorskim, ale obowiązków nie zabraknie także tamtejszym funkcjonariuszom.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołał Zespół do realizacji zadań związanych z przygotowaniem Policji województwa kujawsko-pomorskiego do działań w związku z Turniejem piłki nożnej Mistrzostw Europy EURO 2012. W skład tej grupy weszli: Dowódca Oddziału Prewencji Policji, Naczelnicy Wydziałów: Sztabu, Prewencji, Ruchu Drogowego, Kryminalnego, Wywiadu Kryminalnego, Łączności i Informatyki, Transportu oraz Zaopatrzenia, Inwestycji i Remontów, Kierownik SAT i Rzecznik Prasowy. Na czele tej grupy stanie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Prewencji.

Dziś (03.04.2012 r.) wszyscy członkowie Zespołu obecni byli na roboczym spotkaniu, które służyć miało wzajemnej wymianie informacji o przygotowaniach do turnieju. Wiemy, że policjanci OPP wyjadą na zabezpieczenie meczów najpierw do Poznania, a następnie do Gdańska. Do zadań Wydziału Transportu należy właściwe przygotowanie samochodów oddziału, a także tych radiowozów, które pozostaną w naszym województwie. Umundurowanie i wyposażenie we właściwy sprzęt ochrony osobistej jak np. kaski, przyłbice, ochraniacze kolan i goleni czy przedramienia, to zadanie Wydziału Zaopatrzenia, Inwestycji i Remontów. Łączność podkaskowa czy sprawnie działające kanały do korespondencji radiowej należy do zadań Wydziału Łączności i Informatyki. Stała współpraca Policji z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo jak: Straż Miejska, Służba Ochrony Kolei, Inspekcja Transportu Drogowego czy firmami ochroniarskimi działającymi w hotelach to zadanie pionu prewencji. W tym roboczym spotkaniu uczestniczyli również komendanci miejscy Policji z Bydgoszczy i Torunia, gdzie przewidywana jest organizacja stref kibica.

W tym szczególnym czasie istotna będzie także współpraca pionu kryminalnego z prokuratorami, biegłymi i tłumaczami w zakresie szybkiej realizacji przesłuchań czy całych postępowań karnych. Wprawdzie żaden z meczy nie będzie odbywał się w kujawsko-pomorskim, ale obowiązków nie zabraknie także, jak widać, naszym policjantom. Spotkania Zespołu, zgodnie z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, odbywać się będą regularnie co tydzień.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

Powrót na górę strony