Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na kradzieży VW

Data publikacji 04.04.2012

Choszczeńscy funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży VW passata. Z ustaleń wynika, że szczecinianin i trzej mieszkańcy gminy Goleniów przyjechali do Choszczna z zamiarem kradzieży trzech samochodów osobowych marki Volkswagen. Realizację planów uniemożliwili im policjanci. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 3:50 policjanci patrolujący ulicę Stargardzką zauważyli forda mondeo na goleniowskich tablicach rejestracyjnych przejeżdżającego między osiedlowymi parkingami. Po chwili auto zatrzymało się i wysiedli z niego dwaj mężczyźni, którzy skierowali się w stronę zaparkowanego w pobliżu srebrnego vw passata. Kilkanaście sekund później byli już w środku. Kierowca i trzeci pasażer pozostali w pojeździe. Obserwujący zdarzenie policjanci wezwali posiłki i podjęli interwencję.

W należącym do mieszkańca Choszczna wartym około 20 tysięcy złotych passacie zatrzymani zostali 20-letni szczecinianin i jego rówieśnik, mieszkaniec gminy Goleniów. Funkcjonariusze znaleźli przy nich narzędzia służące do otwierania zamków i moduł elektroniczny neutralizujący fabryczne zabezpieczenia. Drugi patrol zatrzymał kierowcę i pasażera forda. Okazali się nimi 29-latek i jego o 3 lata młodszy kolega. Obaj z gminy Goleniów.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni przyjechali do Choszczna z zamiarem dokonania kradzieży trzech samochodów marki Volkswagen. Jeden z podejrzanych miał uruchamiać pojazdy a pozostali pełnili rolę kierowców.

Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony