Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje samochodów

Data publikacji 04.04.2012

Gryfińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież samochodów marki VW Transporter. Sprawcy usłyszeli zarzuty - grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Komendant gryfińskiej jednostki wnioskuje o zastosowanie wobec nich tymczasowych aresztów.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie został powiadomiony telefonicznie przez mieszkańca jednej z podgryfińskich miejscowości o kradzieży samochodu należącego do sąsiada. Sprawcy odjechali w kierunku Gryfina. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol, który po drodze zauważył skradziony pojazd.

Policjanci dali znak do zatrzymania, ale kierowca nie zatrzymał się i przyspieszył, jadąc w kierunku Gryfina. Radiowóz jechał za nim, w międzyczasie dwa inne patrole zablokowały drogę ucieczki transporterowi. Mimo tego kierowca busa ominął jeden z radiowozów, uszkadzając go, po czym wjechał na ścieżkę rowerową, która kończy się przy sadzawce. Pojazd wjechał do wody i wtedy wybiegło z niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich został zatrzymany.

Policjanci ustali, że był to pasażer busa. 34-letni mieszkaniec Gryfina poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu, a sąd w Gryfinie wydał nakaz doprowadzenia go do aresztu śledczego celem odbycia 1,5 rocznej kary pozbawienia wolności. Policjanci pracujący przy sprawie kilka godzin później ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców kradzieży pojazdu. Okazał się nim 34-latek przebywający na przepustce z zakładu karnego.

Funkcjonariusze z Gryfina ustali, że zatrzymani mężczyźni odpowiedzialni są za kradzież z włamaniem do jeszcze jednego pojazdu. Kilka godzin wcześniej włamali się do podobnego VW w Gryfinie i odjechali nim w kierunku Chojny, lecz w pojeździe skończyło się paliwo. W związku z tym porzucili skradziony pojazd w jednej z podgryfińskich miejscowości i tam dokonali kradzieży drugiego samochodu.

Obu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych.

(KWP w Szczecinie / wm)

Powrót na górę strony