Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione hondy

Data publikacji 04.04.2012

Dwie odzyskane hondy, zabezpieczenie czterech innych pojazdów oraz areszt dla dwóch mężczyzn - to efekt wspólnej pracy stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową i wydziału realizacji wymierzonej w złodziei samochodowych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z wydziałem realizacyjnym Komendy Stołecznej Policji, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież pojazdów na terenie Warszawy. 34- letni Dawid S. i 35- letni Jarosław Ś. specjalizowali się szczególnie w samochodach japońskich marek. Policjanci, w wyniku podjętej pracy operacyjnej wymierzonej przeciwko osobom zajmującym się przestępstwami samochodowymi, od dłuższego czasu przyglądali się „działalności” obu mężczyzn.

Dzięki podjętym działaniom operacyjnym Dawid S. ps. „Szczepan” i Jarosław Ś. ps. „Siwy” zostali zatrzymani. Policjanci zabezpieczyli też 2 hondy skradzione w ostatnich dniach w Warszawie. Odzyskane pojazdy były warte ponad 200 tys. złotych.

W tej sprawie policjanci zatrzymali również 59-letniego Henryka P. ps. „Szoszon”, mieszkańca powiatu wołomińskiego. Na jego posesji skradzione samochody były demontowane. Uzyskane w ten sposób części trafiały na rynek.

Podczas zatrzymania, w samochodach, którymi poruszali się mężczyźni, policjanci ujawnili moduły komputerowe, łamaki oraz inne przyrządy służące zatrzymanym do włamań i kradzieży samochodów. W tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli także należące do podejrzanych 4 samochody marek japońskich.

Wobec 2 zatrzymanych mężczyzn policjanci złożyli wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Najbliższe trzy miesiące spędzą oni w odosobnieniu.59- latek otrzymał policyjny dozór. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / pt)

Film Policjanci odzyskali skradzione hondy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci odzyskali skradzione hondy (format flv - rozmiar 3.65 MB)

Powrót na górę strony