Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spirytus i papierosy ukrył w garażach

Ponad 800 litrów spirytusu oraz blisko 1900 paczek papierosów pochodzących z przemytu ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Kontrabanda należała do 31-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego. Grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie zabezpieczyli wczoraj pochodzące z przemytu papierosy i alkohol. Z ustaleń policjantów wynikało, że jeden z mieszkańców Lublina przechowuje bezakcyzowy towar w jednym z garaży na Czechowowie. Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się.

Kiedy rano policjanci podjechali pod ustalony adres, młody mężczyzna przepakowywał właśnie papierosy z toreb do pudełek. Policjanci odnaleźli w garażu łącznie 1850 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Właścicielem kontrabandy okazał się 31-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna przyznał, że towar pochodzi zza wschodniej granicy. Jak twierdził, zakupił go od nieznajomych osób w celu dalszej sprzedaży. Policjanci ustalili,  że 31-latek wynajmuje w okolicy także drugi garaż, również tam zostało przeprowadzone przeszukanie. Policjanci odnaleźli tam tekturowe pudełka, w których znajdowały się plastikowe butelki ze spirytusem.

Łącznie zabezpieczono ponad 800 litrów alkoholu. Łączne straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu należnych podatków akcyzowych oszacowane zostały na ponad 60 tys. złotych. 31-letni właściciel pochodzącego z przemytu towaru poniesie odpowiedzialność z kodeksu karno -skarbowego.

Grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / wm)

Powrót na górę strony