Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione urządzenia diagnostyczne

Data publikacji 05.04.2012

Kilkanaście podrobionych urządzeń diagnostycznych, komputery, nośniki danych, specjalistyczne kable oraz nielegalne oprogramowanie - to wszystko znaleźli policjanci w domu 42-latka z Kędzierzyna-Koźla. Straty szacowane są na ponad 100 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępstwami Gospodarczymi KWP w Opolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości intelektualnej rozpracowywali 42-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna na różnego rodzaju aukcjach internetowych i portalach oferował do sprzedaży urządzenia diagnostyczne po znacznie zaniżonych cenach.

3 kwietnia w wynajmowanym przez 42-latka domu,funkcjonariusze znaleźli kilkanaście interfejsów do diagnostyki samochodowej z podrobionymi znakami firmowymi. Wszystkie urządzenia miały ten sam numer seryjny. Interfejsy przygotowane były do sprzedaży, zapakowane w pudełka z firmowymi naklejkami. Jak wynika z ustaleń mężczyzna sprzedawał urządzenia na terenie Polski oraz wielu krajów europejskich. W chwilę po tym, jak do domu 42-latka weszli funkcjonariusze, pracownik firmy kurierskiej przywiózł paczkę z kolejną partią podrobionych urządzeń diagnostycznych. Pakunek został zabezpieczony.

Podczas przeszukania policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie korzystał również z nielegalnego oprogramowania komputerowego. Funkcjonariusze szacują, że 42-latek działał od około pół roku. Swoją działalnością najprawdopodobniej spowodował straty wynoszące ponad 100 tys. złotych.

Wczoraj policjanci z Kędzierzyna-Koźla przedstawili mężczyźnie zarzut wprowadzenia do obrotu urządzeń z podrobionymi znakami towarowymi. Może mu grozić nawet do 5 lat więzienia oraz grzywna.

(KWP w Opolu / pt)

Powrót na górę strony