Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 38-latka poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 05.04.2012

Olsztyńscy poszukiwacze wspierani przez funkcjonariuszy z Katowic zatrzymali poszukiwanego listem gończym 38-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ponad rok. Mężczyzna wyjechał z domu i zamieszkał w starej kamienicy na terenie Katowic. Tam został zatrzymany. 38-latek ma na swoim koncie liczne rozboje i wymuszenie, których miał dokonywać na terenie całej Polski.

W styczniu 2011 roku Sąd Rejonowy w Katowicach wydał za Krzysztofem R. list gończy. Mieszkaniec gminy Nidzica jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw. Na swoim koncie ma rozboje oraz wymuszenia rozbójnicze, których miał dokonać na terenie całej Polski.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zbierali szczegółowe informacje dotyczące 38-latka, typowali i obserwowali miejsca, w których mógł się ukryć. Trop doprowadził ich do Katowic. Tam na jednej z ulic miejscy funkcjonariusze także z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali niczego nie spodziewającego się mężczyznę. Mieszkaniec Warmii i Mazur był kompletnie zaskoczony, nie stawiał oporu. 38-latek został natychmiast przewieziony do Aresztu Śledczego w Katowicach.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony