Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemowlę ofiarą libacji

Data publikacji 17.07.2007

Policjanci z Inowrocławia interweniowali wczoraj w sprawie libacji alkoholowej w jednym z mieszkań. W zadymionym pokoju zastali grupę nietrzeźwych osób i 3-tygodniowe niemowlę leżące w łóżeczku. Odwodnione i niedokarmione dziecko przewieziono do szpitala, a 25-letnią matkę z 2,35 promila alkoholu zatrzymano do wytrzeźwienia.

Dzielnicowi z inowrocławskiego Śródmieścia otrzymali wczoraj zgłoszenie o libacji alkoholowej w jednym z mieszkań, w którym jest 3-tygodniowe niemowlę. Natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania zastali w nim trzech nietrzeźwych mężczyzn i dwie kobiety. Jedną z nich była 25-letnia matka 3-tygodniowej dziewczynki. Dziecko leżało w łóżeczku w zadymionym pokoju, w którym trwała libacja.

Niemowlę przewieziono do szpitala, gdzie pozostało na obserwacji. Lekarz stwierdził, że dziecko jest odwodnione i nie było systematycznie karmione. Kobietę po zatrzymaniu umieszczono w izbie wytrzeźwień. Po przebadaniu alkotestem okazało sie, że ma 2,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za narażenie na utratę życia lub zdrowia swojego dziecka odpowie przed sądem. Policjanci będą też wnioskować do sądu o ograniczenie jej praw rodzicielskich. Matce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony