Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane auto skradzione na terenie Niemiec

Data publikacji 05.04.2012

Bolesławieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ze Zgorzelca, Centralnego Biura Śledczego oraz policjantami z Niemiec prowadzili działania, w wyniku których odzyskano samochód osobowy o wartości 52 tys. złotych.

31 marca 2012 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z policjantami ze Zgorzelca, Niemiec oraz funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego odzyskali kolejne auto skradzione z terenu Niemiec o wartości 52 tysięcy złotych oraz części do samochodów. Sobotnie działania to II faza czynności do sprawy dotyczącej kradzieży pojazdów z terenu Niemiec. W wyniku tych działań doszło do zatrzymania 3 mężczyzn - mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. Dwaj podejrzani byli w już przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował wobec zatrzymanych areszt. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie wykonywane są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu oraz Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.81 MB)

Powrót na górę strony