Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali magazyn z kontrabandą

Data publikacji 05.04.2012

Policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy zlikwidowali magazyn z kontrabandą. W specjalnie ukrytej części pomieszczenia gospodarczego znajdowała się linia do oczyszczania spirytusu oraz 4500 litrów alkoholu, ponad 15 tysięcy paczek papierosów oraz blisko pół tony proszku do prania, który popakowany był w podrobione opakowania znanej firmy produkującej środki czystości.

Wczoraj (4.04) policjanci pionu kryminalnego podczas przeszukania prowadzonego na posesji znajdującej się na obrzeżach Siedlec w jednym ze znajdujących się tam pomieszczeń gospodarczych ujawnili magazyn z towarami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Pomieszczenie z nielegalnym towarem znajdowało się za specjalnie wykonaną w celu jego ukrycia ścianą działową.

Gdy funkcjonariusze zdemontowali tą ścianę, w znajdującym się za nią pomieszczeniu-schowku ujawnili linię do oczyszczania spirytusu oraz 4500 litrów skażonego alkoholu przygotowanego do przepuszczenia go przez te urządzenia i wprowadzenia do konsumpcji na nielegalnym rynku.

Ponadto znajdowało się tam 15 tysięcy paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 4,5 kg krajanki tytoniowej i 6 kg liści tytoniu. Funkcjonariusze ujawnili także 80 opakowań po 5 kg proszku do prania. Jednak jak wynika ze wstępnych oględzin, proszek zapakowany był w podrobione opakowania znanej firmy produkującej środki czystości.

W związku z tą sprawą w policyjnym areszcie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 63 i 29 lat. Obecnie policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej Mobilna Grupa w Siedlcach szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

(KWP w Radomiu /wm)

Powrót na górę strony