Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 06.04.2012

Słubiccy policjanci zatrzymali 22-letniego sprawcę śmiertelnego ugodzenia nożem. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanemu za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (04.04.2012r.) w Słubicach. Około godziny 22:20 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zabójstwie. Na miejsce niezwłocznie skierowany został policyjny patrol. Gdy policjanci dojechali pod wskazany adres, w mieszkaniu zastali młodego mężczyznę, który zgłosił zabójstwo oraz starszego, u którego na ciele stwierdzili rany kłute.

Lekarz pogotowia, który także przybył na miejsce rozpoczął akcję reanimacyjną, która jednak nie przyniosła rezultatu. W wyniku doznanych obrażeń 44-letni mieszkaniec Słubic zmarł. Posiadał siedem ran kłutych zadanych w okolicach serca, pleców i nogi.

Policjanci przeprowadzili śledcze oględziny miejsca zdarzenia z udziałem Prokuratora Rejonowego ze Słubic. Zabezpieczyli ślady i dowody popełnionego przestępstwa Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni wcześniej spożywali razem alkohol. Wtedy doszło między nimi do kłótni i bójki.

22-letni mieszkaniec Słubic został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut zabójstwa, za który grozi 25 lat pozbawienia wolności z dożywociem włącznie. 22-latek w trakcie przesłuchania złożył obszerne wyjaśnienia – przyznał się do zarzucanego mu czynu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)

Powrót na górę strony