Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka urodziła dziecko pod wpływem narkotyków

Data publikacji 17.07.2007

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia nowonarodzonego dziecka przez jego 24-letnią matkę. Uzależniona od narkotyków Magdalena B. urodziła syna, u którego we krwi lekarze wykryli heroinę. Dziecko znajduje się pod opieką szpitala. Matką zajmie się sąd.

Wszystko zaczęło się od telefonu do śródmiejskich policjantów. Z przekazanych informacji wynikało, że 14. lipca do jednej z placówek zdrowia zgłosiła się rodząca kobieta. Jej dziwne zachowanie i dokładne pytania zadane przez personel medyczny pozwoliły ustalić, że 2 godziny przed porodem młoda matka miała zażyć heroinę. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. 

Funkcjonariusze ustalili, że 24-letnia Magdalena B. od sześciu lat brała narkotyki. Także tuż przed porodem zażyła dawkę heroiny. Lekarze dokładnie przebadali noworodka. Okazało się, że dziecko również było pod wpływem środków odurzających - w jego krwi były alkaloidy opium. Od razu po narodzinach dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. Policjanci zabezpieczyli dokumentacje medyczną, dotyczącą tej sprawy.

Do czasu wydania decyzji przez sąd rodzinny noworodek pozostanie w szpitalu. Matka dziecka, ze względu na swój stan została zwolniona do domu. Jej sprawą zajmuje się już śródmiejska prokuratura.

Powrót na górę strony