Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca wypadku

Data publikacji 17.07.2007

Policjanci z Biłgoraja zatrzymali 32-latka, który potrącił wczoraj samochodem rowerzystkę i porzucając pojazd uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonej. Mężczyzna został ustalony dzięki świadkom wypadku. Jak się okazało, miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci z Biłgoraja zatrzymali 32-latka, który potrącił wczoraj samochodem rowerzystkę i porzucając pojazd uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonej. Mężczyzna został ustalony dzięki świadkom wypadku. Jak się okazało, miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj ok. 18:15 policjanci w Biłgoraju otrzymali sygnał o wypadku drogowym na trasie Andrzejówka- Bukowa. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że na prostym odcinku drogi, 72-letnia rowerzystka została potrącona przez skodę. Kierowca zamiast udzielić rannej kobiecie pomocy uciekł z miejsca zdarzenia porzucając samochód. Rowerzystka doznała licznych złamań i obrażeń wewnętrznych. Karetka pogotowia przewiozła ją do szpitala.

Policjanci w oparciu o relację świadków zdarzenia ustalili sprawcę wypadku. 32-letni mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w swoim mieszkaniu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że jest nietrzeźwy i ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wypadku trafił do policyjnego aresztu.

Odpowie za spowodowanie wypadku  w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony