Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania policjantów do EURO 2012

Data publikacji 10.04.2012

Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności z zakresu przywracania bezpieczeństwa na stadionach. Zajęcia przygotowano pod kątem kilku scenariuszy. To jedno z wielu szkoleń, które ma przygotować policjantów do EURO 2012.

Szkolenie, w którym uczestniczyło około 160 policjantów oddziału prewencji z Bydgoszczy i Torunia odbyło się na stadionie „Polonii” w Bydgoszczy. Mundurowi doskonalili swoje umiejętności z zakresu przywracania bezpieczeństwa na imprezach masowych. Zajęcia przygotowano pod kątem kilku scenariuszy. Funkcjonariusze ćwiczyli m. in. wyciąganie z tłumu najbardziej agresywnych osób dopuszczających się bezprawnych działań, udzielania pomocy atakowanym pracownikom ochrony czy tłumienie zamieszek na trybunach. W działaniach brali również udział pozoranci, tak aby policjanci ćwiczyli w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych realnych. Ponadto wykorzystane zostały różnego rodzaju środki przymusu bezpośredniego takie jak: miotacze gazu pieprzowego czy strzelby gładkolufowe. Na koniec policjanci wspólnie z organizatorami przeglądali materiał filmowy z przeprowadzonego szkolenia i omawiali poszczególne jego etapy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Film Przygotowania policjantów do EURO 2012

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przygotowania policjantów do EURO 2012 (format flv - rozmiar 11.2 MB)

Powrót na górę strony