Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrucie alkoholem metylowym

Data publikacji 18.07.2007

Do elbląskich szpitali trafiło pięć osób z objawami zatrucia alkoholem metylowym. Jedna z nich, 46-letni mężczyzna zmarł w nocy. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wyjaśniają źródło pochodzenia skażonego alkoholu oraz okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny Komedy Miejskiej Policji w Elblągu został powiadomiony przez lekarza tamtejszego szpitala, że na oddział zostały przyjęte trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta z objawami zatrucia alkoholem. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że zatrucie nastąpiło wskutek spożywania alkoholu metylowego. Niestety jedna z nich, 46-letni mężczyzna zmarł. Nad ranem policjanci dotarli do dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol z jedną z hospitalizowanych osób. Trafili oni na obserwację do szpitala.

Stan osób, które uległy zatruciu jest stabilny.

Policjanci ustalają źródło pochodzenia skażonego alkoholu. W związku z tym, że pokrzywdzeni zostali przyjęci do szpitala w różnych terminach i z różnych miejsc miasta funkcjonariusze wyjaśniają także czy kupowali oni alkohol z jednego źródła.

Policjanci przestrzegają przy tym, by kupować alkohol tylko w sklepach i nie kupować alkoholu, którego pochodzenia nie znamy.

Powrót na górę strony