Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył pieniądze z przesyłek

Data publikacji 11.04.2012

Bielscy policjanci przez kilka godzin poszukiwali zaginionego listonosza. Mężczyzna został odnaleziony tuż przed północą przez funkcjonariuszy z bielskiego pododdziału prewencji w jednym z salonów gier w centrum miasta. Jak się okazało, doręczyciel przywłaszczył pieniądze z przesyłek adresowanych do mieszkańców jednej z dzielnic Bielska-Białej, za co grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Zaginięcie listonosza zgłosiła wczoraj wieczorem zaniepokojona kierowniczka jednego z urzędów pocztowych. Jak ustalili policjanci, listonosz wyszedł nad ranem do pracy w teren mając przy sobie torbę z listami i pieniędzmi do wypłacenia rent, emerytur oraz przekazów pocztowych. Początkowo policjanci nie wykluczali, że do zaginięcia mężczyzny mógł się ktoś przyczynić. Podczas prowadzonych poszukiwań szybko jednak ustalono, że listonosz nie dotarł do osób, którym miał dostarczyć przesyłki. Ustalono też, że lubił grywać w salonach gier. Na jednym z parkingów w centrum miasta policjanci z bielskiego pododdziału prewencji namierzyli jego samochód, w którym znajdowały się niedoręczone przesyłki. Chwilę później w czynnym całą dobę salonie gier odnaleźli zaginionego mężczyznę. Z całej sumy, którą przywłaszczył odzyskano część gotówki. Zagarnięte pieniądze doręczyciel przeznaczył na gry hazardowe. Wszystko wskazuje na to, że chciał się „odkuć” za niedawną przegraną.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty przywłaszczenia powierzonego mienia. Za przestępstwo to grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.01 MB)

Powrót na górę strony