Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali na autach z zagranicy

Data publikacji 18.07.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 23-letniego Karola. F., który zajmował się handlem sprowadzonych z zagranicy samochodów. Ich działania wraz z funkcjonariuszami Wywiadu Skarbowego Ministerstwa Finansów w Kielcach potwierdziły podejrzenia, że 23-latek naruszając przepisy zaniżył wartość blisko 400 samochodów narażając Skarb Państwa na straty w wysokości miliona złotych.

Na trop nieuczciwego handlarza samochodów z Radoszyc wpadli policjanci z Komendy Powiatowej w Końskich. Działania operacyjne dowodziły, że Karol F. od kwietnia do listopada 2006 r. sprowadził do Polski z innych krajów  Europy blisko 400 samochodów osobowych, różnych marek. Potem sprzedawał auta w Polsce wystawiając dokumenty, w których między innymi zaniżał ich wartość, nawet o 10 tys. zł. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy nieprawidłowo wystawiane faktury sprzedaży samochodów uszczupliły należności Skarbu Państwa na kwotę około 1 miliona złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wiele dokumentów wytworzonych w firmie Karola F., a jego samego zatrzymali. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat ograniczenia wolności.

       

Powrót na górę strony