Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował publikacjiami naukowymi w Internecie

Data publikacji 18.07.2007

Wrocławscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne powielanie publikacji naukowych i rozprowadzanie w celach zarobkowych przez Internet. Wartość każdej z oryginalnych pozycji to około 200 zł. Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyzna sprzedał ich nie mniej niż 30. Grożą mu 3 lata więzienia.

Policjanci Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, absolwenta jednej z wrocławskich uczelni wyższych podejrzanego o powielanie publikacji naukowych i ich sprzedaż.
Mężczyzna przerabiał pozycje naukowe na wersję elektroniczną, a następnie oferował je do sprzedaży w Internecie poprzez utworzoną stronę i portal aukcyjny.

Na trop nielegalnego procederu policjanci wpadli monitorując sieć. W mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli dysk twardy i dokumentację, których zawartość potwierdziła prowadzenie nielegalnego procederu. Jak wynika z zabezpieczonej dokumentacji mężczyzna sprzedał w ten sposób nie mniej niż 30 publikacji, przerobionych na wersję elektroniczną.

Za utrwalanie lub zwielokrotnianie cudzych utworów i ich rozpowszechnianie w celach zarobkowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony