Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant nagrodził dyżurnego, który pomógł ratować dwutygodniowe dziecko

Data publikacji 11.04.2012

Opolski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił dyżurnego Komisariatu Policji w Grodkowie asp. sztab. Zygmunta Gila za wzorowo pełnioną służbę, podczas której pomógł ratować dwutygodniowe dziecko.

Dzisiaj (11 kwietnia br.) na odprawie służbowej kierownictwa Policji garnizonu opolskiego nadinsp. Leszek Marzec nagrodził dyżurnego Komisariatu Policji w Grodkowie asp. sztab. Zygmunta Gila za wzorowo pełnioną służbę.

Przypomnijmy: 31 marca br. około 20:30 do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Grodkowie zadzwonił mężczyzna – dziadek dwutygodniowego maleństwa, z prośbą o wezwanie karetki pogotowia do dziecka, które przestało oddychać. Asp. sztab. Zygmunt Gil natychmiast poinstruował mężczyznę o tym jak należy przeprowadzić masaż serca i sztuczne oddychanie. Zgłaszający przekazał te instrukcje innej osobie, która była przy dziecku i rozpoczęła reanimację. Równocześnie dyżurny zawiadomił dyspozytora pogotowia ratunkowego w Brzegu, skąd z kolei uzyskał informację, że zespól ratunkowy do dziecka już wyjechał. Tę wiadomość przekazał też dziadkowi maleństwa. Po chwili usłyszał, że dziecko oddycha. Dyżurny rozmawiał ze zgłaszającym do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dziecko zostało przewiezione do Centrum Medycznego w Brzegu.

Opolski Komendant Wojewódzki Policji pogratulował dyżurnemu wzorowej postawy i wręczył mu nagrodę pieniężną oraz list gratulacyjny.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony