Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy w podwójnym dnie fiata

Prawie 9 tys. paczek nielegalnych papierosów przewoził wczoraj swoim samochodem 36-letni mieszkaniec Chełma. Kontrabanda ukryta była w specjalnie skonstruowanych do tego celu schowkach. Auto posiadało m.in. podwójną podłogę. Kierujący został zatrzymany do kontroli w Bogucinie przez policjantów z lubelskiej drogówki. Mundurowi ustalili, że nielegalny towar jechał do Poznania. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła ponad 110 tys. złotych.

Wczoraj rano w miejscowości Bogucin policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Fiat Ducato. Podczas sprawdzania przestrzeni bagażowej nic nie wskazywało, że pojazd mógł przewozić nielegalne papierosy. Jednak uwagę policjantów zwróciła szafa w tylnej części auta. Szerokość jej półek była niewspółmierna do gabarytów mebla.

Podejrzenia okazały się trafne podczas szczegółowych oględzin auta - wtedy wyszło na jaw, że szafa ma dwie ścianki, a przestrzeń pomiędzy nimi w całości była wypełniona kontrabandą. Policjanci odkryli, że tak samo podwójna była podłoga auta. W tej specjalnie skonstruowanej skrytce były kolejne setki paczek nielegalnych papierosów.

Po przeliczeniu wszystkich ujawnionych paczek okazało się, że było ich 8571. Żadna z nich nie posiadała polskich znaków akcyzy skarbowej. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła ponad 110 tysięcy złotych. 43-latek z Chełma poniesie konsekwencje uregulowane w kodeksie karno-skarbowym.

Zgodnie z przepisami za ten czyn grozi  grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2, a także przepadek zabezpieczonego towaru.

(KWP w Lublinie / wm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.24 MB)

Powrót na górę strony