Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy podpalenia samochodu zatrzymani

Data publikacji 12.04.2012

We wtorek, 10 kwietnia 2012r., policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie zatrzymali 2 sprawców podpalenia BMW. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po godzinie 22:00 oficer dyżurny KPP w Sulęcinie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o palącym się na parkingu w Sulęcinie samochodzie. Na miejsce natychmiast skierował policjantów.

Patrol na miejscu interwencji zastał palący się wewnątrz samochód osobowy BMW i powybijane w nim szyby. Przy pojeździe nikogo nie było. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie podpalacza.

Po szybkim rozpoznaniu policjanci zauważyli uciekających na widok radiowozu dwóch młodych mężczyzn. Po wylegitymowaniu okazali się nimi 19- i 24-letni mieszkańcy Sulęcina - obaj pijani. 1 promil i 1, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu to wynik badania ich stanu trzeźwości. Podejrzanych mężczyzn policjanci przewieźli do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Młodzi ludzie przyznali się do zarzucanych im czynów.

Jak się okazało, chodziło o dziewczynę. Tego wieczora wspólnie spożywali alkohol. Wówczas 24-latek wpadł na pomysł, aby dzisiaj zemścić się na swoim znajomym za to, że pisze sms-y do jego dziewczyny. Postanowił uszkodzić jego BMW zaparkowane na jednym z sulęcińskich parkingów. Wspólnie z kolegą udali się tam i najpierw kamieniem wybili przednią szybę a potem boczną. Aby zemsta była bardziej dotkliwa, postanowili jeszcze pojazd podpalić. Wówczas do środka samochodu wrzucili zapaloną szmatkę wraz z butelką rozpuszczalnika.

Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)

Powrót na górę strony