Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant strzelał do uciekającego pojazdu

Data publikacji 18.07.2007

Sceny niczym z kryminalnego filmu rozegrały się nocą w Łebie. Ok. 3:00 w nocy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej skodę. Na widok policjantów kierowca zaczął uciekać. Ci ruszyli w pościg. Gdy kierujący skodą próbował staranować radiowóz policjanci użyli broni. Pojazd dachował a kierowca wypadł przez przednią szybę. O dziwo, nic mu się nie stało.

Ok. 3:00 w nocy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli skodę. Kierowca samochodu nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Lęborka. Policyjne patrole natychmiast ruszyły w pościg. Mężczyzna nie stosował się do poleceń podawanych przez policjantów, a uciekając stwarzał duże niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. Dwukrotnie próbował zepchnąć z drogi policyjny radiowóz. Wtedy jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych w powietrze. A gdy ścigany nadal nie reagował przestrzelił oponę skody. 

Kierowca uciekał jeszcze przez kilka minut, po czym stracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował. Siła uderzenia wyrzuciła go przez przednią szybę. I choć trudno w to uwierzyć, ani w wyniku użycia broni, ani kolizji kierowcy nic się nie stało. 

Został zatrzymany i przewieziony do aresztu policyjnego, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna wydmuchał 1,2 promila. Jak się okazało nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. 21-letni mieszkaniec pow. Lęborskiego podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że uciekał, bo bał się odpowiedzialności…

Powrót na górę strony