Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad na sklep z przedmiotem przypominającym broń palną

Data publikacji 13.04.2012

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na ekspedientce mrągowskiego sklepu. 32-letni Wojciech G. nie spodziewał się, że funkcjonariusze zapukają do jego drzwi. Do zdarzenia doszło prawie dwa lata temu, więc myślał, że może spać spokojnie. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mrągowie. Za swój czyn odpowie przed Sądem, grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca 2010 roku około godziny 13:30, kiedy to do jednego z mrągowskich sklepów wszedł nieznany mężczyzna i grożąc ekspedientce narzędziem przypominającym broń palną, zażądał wydania przez nią telefonu komórkowego i pieniędzy. Sklepowa zachowała zimną krew i nie spełniła jego żądań. Plan sprawcy nie powiódł się, więc mężczyzna szybko opuścił sklep. Mocno przestraszona ekspedientka zaalarmowała policjantów. Wtedy to działania podjęła grupa dochodzeniowo – śledcza oraz technik kryminalistyczny. Funkcjonariusze użyli również psów tropiących. Zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków i rozpytali osoby mogące mieć jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia. Policjanci wytypowali osoby, które w przeszłości były karane za podobne przestępstwa, a także te, które mogły brać udział w tym zdarzeniu. Sporządzono także portret pamięciowy sprawcy. Lecz na tym etapie jawna część pracy policjantów nie przyniosła oczekiwanych efektów. Dlatego też do działań przystąpili operacyjni.

Wydawać by się mogło, że sprawa ucichła jednak nic bardziej mylnego. Mrągowscy kryminalni cały ten czas nad nią pracowali, co przyniosło efekt w postaci zatrzymania sprawcy napadu. Wojciech G. nie spodziewał się, że policjanci zapukają do jego drzwi. W związku z tym, że mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany został przesłuchany następnego dnia po wytrzeźwieniu. 32-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Dzisiaj prokuratura przedstawi mu zarzuty. Policjanci będą również wnioskowali o tymczasowy areszt wobec 32-latka. Wojciech G. odpowie za usiłowanie rozboju. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / pt)

Powrót na górę strony