Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi popłynęli

Łukasz Pańczyszyn z KMP w Koszalinie okazał się najszybszym policjantem w czasie Otwartych Mistrzostwach Policji i Służb Mundurowych w Pływaniu, które odbyły się w Radomiu. Bezkonkurencyjna w sztafecie okazała się drużyna wystawiona przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Puchary zwycięzcom wręczył Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, który był patronem honorowym zawodów.

Na starcie niedzielnych zawodów stanęło prawie 80 przedstawicieli służb mundurowych z całego kraju. Zainteresowanie zawodami przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów pływackich zawodów, którymi byli Aquapark Radom, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Wśród startujących w zawodach znaleźli się policjanci i pracownicy cywilni z radomskiej KWP i KMP, Komendy Głównej Policji, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, KMP w Kielcach, KWP w Lublinie, KMP w Koszalinie, KMP w Krakowie, KWP w Lublinie, KWP w Katowicach, KWP w Gorzowie Wielkopolskim, KWP we Wrocławiu, a także strażacy z PSP w Otwocku, PSP w Łodzi, PSP w Radomiu, PSP w Legionowie, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Radomiu oraz żołnierze z Jednostki Wojskowej 4938 z Radomia.

Zawodnicy wystartowali w kilku konkurencjach, m.in. w 50 metrach stylem motylkowym, 50 metrach stylem klasycznym, 100 metrach stylem grzbietowym, 400 metrach stylem dowolnym i sztafecie 4 x 50 metrów.

Po zaciętej walce sztafetę wygrała drużyna ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Strażacy pokonali swoich kolegów Komendy Miejskiej PSP w Łodzi, a miejsce trzecie zajęła druga drużyna Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Najszybszym policjantem okazał się Łukasz Pańczyszyn z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, Juliusz Malinowski z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, a trzeci był Artur Grudziński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Najszybszym przedstawicielem wśród innych służb został Marcin Fastyn z Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, drugi był Adam Denert ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, a trzecie Maciej Fastyn również z Komendy Miejskej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

To nie jedyne atrakcje, które organizatorzy przygotowali dla uczestników i widzów Mistrzostw. Zawodnicy mieli do dyspozycji stroje kąpielowe z najnowszej kolekcji firmy „Atlantic”. Niespodzianki dla startujących przygotowały także stacje telewizyjne Discovery Channel oraz Investigation Discovery.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami sprawowali Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski, Przewodniczący NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego Grzegorz Nems oraz Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale SG Robert Lis.

(KWP w Radomiu / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.01 MB)

Powrót na górę strony