Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

X Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2012

Już po raz dziesiąty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 39. edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło ponad 1140 zawodników, w tym ponad setka policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem X Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli biegnąc trzy pętle na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W policyjnych mistrzostwach wzięło udział dziewięć pań - w ubiegłym roku były tylko cztery. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę, tak samo jak w roku ubiegłym, wbiegła Aleksandra Saraceń z KSP Warszawa, druga zameldowała się Marta Witke z KMP Poznań, a na pudło z numerem 3 wbiegła Beata Nienadowska z KMP w Elblągu.

Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy pojawił się Maciej Wojciechowski – na co dzień wykładowca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Drugi na mecie zameldował się Robert Sobczyk , który reprezentował garnizon zachodniopomorski, a na co dzień pełni służbę w KPP Kołobrzeg. Na miejscu trzecim uplasował się Tomasz Matusiak ze Szkoły Policji w Słupsku.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był, tak jak w poprzednim roku, Robert Sobczyk z KPP w Kołobrzegu. Drugi był Krzysztof Juszczyk z Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą, a trzeci zameldował się Jacek Wójcik z KWP w Szczecinie.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu insp. Bogusławę Bonter-Mazek oraz Przewodniczącego Związków Zawodowych Policjantów garnizonu zachodniopomorskiego Mariana Boguszyńskiego. Natomiast podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinspektor Wojciech Olbryś.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców - szczególnie tych najmłodszych. Można było założyć alkogogle i przejść pomiędzy pachołkami – aczkolwiek w takich okularach praktycznie nikomu nie udało się zrobić tego idealnie, zjechać na symulatorze zderzeń, zostawić odciski palców, zrobić zdjęcie z maskotką zachodniopomorskich policjantów – Gryfusiem i zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z KWP w Szczecinie. Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie rysunkowym pt. „Bezpieczna Droga do Szkoły"

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i do zobaczenia za rok!

(KWP w Szczecinie / ep)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 31.41 MB)

Powrót na górę strony