Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści i żołnierze GROM odbijają zakładników

Data publikacji 16.04.2012

W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami EURO 2012 policjanci, wspólnie z żołnierzami z jednostki GROM, przeprowadzili ćwiczenia, w trakcie których zadaniem funkcjonariuszy było zlikwidowanie zagrożenia terrorystycznego. Scenariusz działań zakładał atak terrorystów w budynku, wzięcie zakładników, a następnie przejazd autobusem na lotnisko.

Do mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 coraz bliżej. Policyjni antyterroryści razem z żołnierzami z jednostki GROM przeprowadzili ćwiczenia, w trakcie których doskonalono również koordynację między służbami, które będą brały udział zabezpieczeniu mistrzostw.

Tym razem scenariuszem ćwiczeń był atak terrorystyczny na Politechnikę Gdańską. Grupa przestępców wtargnęła na teren uczelni, zostali wzięci zakładnicy. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. W trakcie negocjacji terroryści zażądali autobusu, którym razem z zakładnikami chcieli przejechać na lotnisko. Podstawiono autobus, który pod eskortą funkcjonariuszy pojechał w kierunku lotniska.

W pewnym momencie funkcjonariusze przeprowadzili brawurowy szturm. Odbili zakładników, zatrzymali terrorystów i rozbroili ładunki wybuchowe.

(KWP w Gdańsku / pt)

Powrót na górę strony