Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandal uszkodził 54 auta

Data publikacji 17.04.2012

Policjanci z II Komisariatu w Łodzi zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który uszkodził 54 samochody zaparkowane na przyblokowych parkingach. Wandal w większości przypadków porysował powłokę lakierniczą, ale także urywał lusterka i wycieraczki.

17 kwietnia około godziny 2:25 policjanci pełniący nocną służbę patrolową na terenie dzielnicy Bałuty dostali zgłoszenie o idącym ulicą mężczyźnie, który uszkadzał zaparkowane samochody. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli poszukiwania wandala. Zlokalizowali go w okolicy ulicy Wrześnieńskiej, kiedy podchodził do kolejnych aut i zamaszystymi ruchami rysował karoserie przy pomocy jakiegoś narzędzia. Mężczyzna na widok nadjeżdżającego radiowozu rzucił się do ucieczki.

Mundurowi podjęli pościg i po kilkuset metrach, na wysokości ulicy Limanowskiego, zatrzymali wandala. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie emblemat z marką samochodu, którym jak się okazało sprawca rysował powłoki lakiernicze zaparkowanych pojazdów różnych marek. Funkcjonariusze przeprowadzili wstępny rekonesans strat i okazało się, że mężczyzna uszkodził 54 samochody. Głównie rysował maski pojazdów, ale w wielu z nich urwał lusterka, emblematy marek, a także wycieraczki. 22-latek został zatrzymany. Okazało się, że miał we krwi blisko 1,2 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany

Śledczy będą również docierać do pokrzywdzonych właściciela pojazdów w celu ustalenia wartości strat. Na tym etapie dochodzenia wszystko wskazuje jednak, że przekroczą one kilka tysięcy złotych. Wandalowi może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / pt)

Powrót na górę strony