Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępca samochodowy znów za kratkami

Data publikacji 19.07.2007

Policjanci z katowickiej sekcji do walki z przestępczością samochodową najprawdopodobniej dzisiaj doprowadzą do prokuratury i sądu jednego z najbardziej znanych śląskich złodziei samochodowych. Przestępca specjalizował się głównie w kradzieżach pojazdów marki Volkswagen. Wpadł na granicy, gdy próbował uciec z Polski.

36-letni Dariusz O. w latach 2005-2007 odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże i włamania do samochodów i w lutym tego roku opuścił zakład karny. Od tego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości – w tym czasie Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach orzekł wobec niego karę dwóch lat pozbawienia wolności za kolejne przestępstwa samochodowe. Prokuratura wydała postanowienie o zatrzymaniu mężczyzny i doprowadzeniu do aresztu. 

36-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej, gdy zamierzał opuścić terytorium Polski. W samochodzie wraz z Dariuszem O. znajdował się jego kompan prowadzący podobną działalność przestępczą, którego przejęli policjanci z Żor. Sprawa jest w toku.

Powrót na górę strony