Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali zabytkowe monety

Data publikacji 19.07.2007

Dolnośląscy policjanci odzyskali monety i medale pochodzące z kolekcji przedwojennego wrocławskiego Museum fur Kunstegewerbe und Alterrtuemer figurujące na liście strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako zaginione. Zatrzymali też trzech mężczyzn, którzy wystawili zabytkowe monety do sprzedaży na aukcji internetowej.

Funkcjonariusze otrzymali informację od archeologów Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie, że na jednym z portali numizmatycznych oferowane są do sprzedaży bardzo stare monety figurujące na liście strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako zaginione w okresie II wojny światowej.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z legnickimi funkcjonariuszami ustalili osoby, które złożyły ofertę sprzedaży monet na portalu aukcyjnym i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 29 i 30 lat.

W wyniku przeszukania pomieszczeń jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli 28 monet i medali, które figurują na liście Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trafiły one do Muzeum Miedzi w Legnicy.

Zatrzymanych osadzono w policyjnym areszcie.

       

Powrót na górę strony