Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi w pokoju

Niewielki pokój w budynku mieszkalnym, a w nim wszystko to, co jest niezbędne do amatorskiej uprawy konopi, oraz same rośliny. Taki widok zastali kryminalni z I komisariatu w Koszalinie w jednej z podmiejskich wiosek. Zatrzymani w tej sprawie dwaj mężczyźni staną dziś przed obliczem sądu.

Policjanci z Koszalina trafili na trop plantacji dwa dni temu. Weryfikując posiadane informacje, zapukali do drzwi domu, w którym mieszkał 30-letni mężczyzna i jego 28-letni brat. Sprawdzając każde pomieszczenie, kryminalni weszli na piętro budynku, gdzie w jednym z pokoi ujawnili amatorską plantację krzaków konopi. Obaj zatrzymani na przełomie roku samodzielnie przygotowali pomieszczenie, stwarzając roślinkom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizowali specjalne oświetlenie, pilnowali w pomieszczeniu temperatury.

Kryminalni ustalili, że mężczyźni kupili nasiona przez internet. Zaopatrzyli się też w specjalne nawozy i odczynniki, dzięki którym w ujawnionych w pokoju doniczkach pojawiły się już kiełkujące roślinki. W sumie policjanci zabezpieczyli 119 pojemników z niewielkimi zalążkami konopi, 17 z młodymi krzewami i 1 z wysoką na 120 cm rośliną.

W trakcie przeprowadzonego przeszukania okazało się, że mężczyźni posiadają w mieszkaniu także część zbiorów, jakie uzyskali ze swojej plantacji. Oprócz roślinek kryminalni zabezpieczyli też prawie 90 gramów gotowej marihuany i około 1 grama haszyszu.

Tak zaczęła się sprawa, która swój finał będzie miała dziś w sądzie. Zatrzymani bracia usłyszeli już zarzut uprawy konopi i posiadania znacznej ilości narkotyków. W ślad za materiałami sprawy do sądu trafi dziś wniosek o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn.

(KWP w Szczecinie / wm)

Powrót na górę strony