Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za wielomilionowe wyłudzenia w rękach CBŚ

Data publikacji 19.04.2012

Często zmieniał miejsce pobytu, wygląd, był bardzo ostrożny, bo wiedział, że policjanci depczą mu po piętach. 39-letni Rafał M. był poszukiwany za wyłudzenia kredytów i oszustwa – w sumie uszczuplił majątek Skarbu Państwa na kwotę co najmniej 28 milionów złotych. Teraz został zatrzymany przez policjantów CBŚ.

39-letni Rafał M. był poszukiwany przez Centralne Biuro Śledcze, bowiem był jednym z członków grupy przestępczej zajmującej się oszustwami i wyłudzaniem kredytów bankowych. Z informacji zgromadzonych przez policjantów wynikało, że na skutek jego działalności majątek Skarbu Państwa uszczuplił się o co najmniej 28 milionów złotych. Poszukiwania mężczyzny od początku nie należały do najłatwiejszych, bo ten często zmieniał miejsce zamieszkania i wygląd. Wiedział, że jest na celowniku funkcjonariuszy CBŚ, dlatego był wyjątkowo ostrożny – w policyjnym żargonie takie zachowanie określa się mianem „elektrycznego”.

Śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze doprowadziło funkcjonariuszy do Poznania. Z zebranych informacji wynikało, że to właśnie tam ukrywa się w wynajmowanym mieszkaniu na jednym z osiedli. Policjanci zaplanowali zasadzkę. Dyskretnie obserwowali lokal w którym przebywał. W końcu, kiedy Rafał M. pojawił się na klatce schodowej, wychodząc po zakupy, funkcjonariusze przystąpili do zatrzymania. Akcja była bardzo szybka i dynamiczna – w sumie trwała zaledwie kilkanaście sekund, po których męzczyzna leżał na ulicy ze skutymi z tyłu kajdankami nadgarstkami.

39-latek został natychmiast przewieziony do policyjnej celi. Teraz stanie przed sądem.

kj / mg

Powrót na górę strony