Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, broń i amunicja

Data publikacji 18.04.2012

115 porcji marihuany, blisko 70 porcji metaamfetaminy oraz broń gazową z amunicją zabezpieczyli policjanci z lwóweckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. To efekt wspólnych działań funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W tej sprawie zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku 24 – 27 lat.

16 kwietnia 2012 roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej realizując działania w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali w Lubomierzu trzech mężczyzn w wieku 24 – 27 lat, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli kilka porcji marihuany. Kolejne narkotyki ujawniono podczas przeszukania piwnicy pod stołem.

Funkcjonariusze znaleźli tam metaamfetaminę i marihuanę, woreczki strunowe, elektroniczną wagę oraz broń gazową wraz z amunicją. Zabezpieczona ilość marihuany pozwoliłaby na uzyskanie 115 porcji handlowych tego środka odurzającego natomiast metaamfetaminy - na uzyskanie blisko 70 porcji.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze sprawdzają pochodzenie narkotyków, gdzie miały one trafić oraz czy zabezpieczona broń, nie była wcześniej wykorzystywana do popełniania przestępstwa.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzani odpowiedzą także za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu /wm)

Powrót na górę strony