Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców groźnego rozboju

Data publikacji 19.04.2012

Czterech sprawców rozboju i groźnego pobicia zatrzymali sokołowscy policjanci. Jeden z nich był nieletni. Trójka zatrzymanych została aresztowana na trzy miesiące.

Idącą ulicą grupę osób zaatakowali stojący na skwerze mężczyźni. Podbiegli do nich i próbowali wyrwać kobiecie torebkę i skórzaną kurtkę. Próby obrony kobiety skierowały całą agresję napastników na wszystkich idących chodnikiem. Po pobiciu i dokonaniu kradzieży napastnicy rozbiegli się.

Na miejsce pobicia wezwano policję. Funkcjonariusze do czasu przybycia karetki udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym. Najdotkliwiej pobity mężczyzna, krwawiący, z rozległymi urazami głowy, został ułożony w pozycji bocznej, aby udrożnić drogi oddechowe. W czasie zabezpieczania miejsca zdarzenia, policjanci znaleźli metalową kłódkę, która sprawcom pobicia służyła jako kastet.

Z częścią poszkodowanych policjanci udali się do szpitala celem udzielania pomocy.  Podczas przejazdu ulicami miasta, poszkodowani rozpoznali jednego z napastników. Na widok radiowozu zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Szybkie działanie policjantów doprowadziło  do zatrzymania kolejnych trzech napastników. Wśród nich był nieletni, który po przesłuchaniu został zwolniony.

Pozostali trzej sprawcy, mężczyźni w wieku 17 lat, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim aresztował ich na trzy miesiące pod zarzutem rozboju i kradzieży.  Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / wm)

Powrót na górę strony