Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla chuliganów po derbowym meczu

Data publikacji 19.04.2012

Sąd w trybie przyspieszonym skazał dwóch pseudokibiców, którzy podczas niedzielnych derbów między Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Sprawy pozostałej trójki zatrzymanych stadionowych chuliganów będą rozpatrywane w trybie zwykłego postępowania przygotowawczego.

W czasie niedzielnego meczu derbowego przy ulicy Cichej, policjanci zatrzymali pięciu stadionowych chuliganów. Dwóch z nich w trybie przyspieszonym stanęło przed sądem.

27-letni zabrzanin, który rzucał podczas meczu niebezpiecznymi przedmiotami, został skazany na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz dostał 3-letni zakaz wstępu na imprezy masowe z jednoczesnym obowiązkiem stawiania się w najbliższej jednostce policji w czasie meczów z udziałem Górnika Zabrze.

Wobec drugiego mężczyzny, 23-letniego mieszkańca Rybnika, za próbę wniesienia na mecz materiałów pirotechnicznych, sąd wymierzył karę 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe - w tym Euro 2012 - z jednoczesnym obowiązkiem stawiania przez pół roku w najbliższej jednostce policji w czasie meczów z udziałem Górnika Zabrze, oraz grzywnę w wysokości 10 proc. pensji na okres 3 miesięcy.

Sprawy pozostałych trzech osób zatrzymanych w związku z naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych będą rozpatrywane w trybie normalnego postępowania przygotowawczego.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach powołał grupę śledczą do szybkiego zidentyfikowania pozostałych pseudokibiców, biorących udział w niedzielnych zamieszkach.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony