Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic w rękach policjantów

Data publikacji 19.04.2012

Kryminalni z bytomskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem chuligaństwa stadionowego, zatrzymali 25-letniego uczestnika sobotnich zajść w pobliżu boiska Ruchu Radzionków. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj przed południem w rękach bytomskich stróżów prawa znalazł się 25-latek mieszkający w okolicy dzielnicy Stroszek. Mężczyzna ten został rozpoznany, jako jedna z osób, która w minioną sobotę po meczu pomiędzy Ruchem Radzionków i Polonią Bytom, uczestniczyła w zbiegowisku, w trakcie którego doszło do naruszenia porządku. Na filmie stanowiącym dowód w sprawie widać, jak kilkakrotnie rzuca on kamieniami w kierunku mundurowych.

Jeszcze dzisiaj podejrzany o czynną napaść na funkcjonariuszy policji 25-latek stanie przed prokuratorem, który zadecyduje o jego dalszym losie. Za popełniony czyn może spędzić za kratkami do 10 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem chuligaństwa stadionowego nadal analizują filmy i zdjęcia wykonane podczas zabezpieczenia sobotnich derbów Bytomia, i zapowiadają kolejne zatrzymania „zadymiarzy”.

(KWP w Katowicach / wm)

Powrót na górę strony