Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef MSW wręczył policjantom „Krzyże Zasługi za Dzielność”

Data publikacji 19.04.2012

Dziewięciu policjantów zostało odznaczonych przez ministra Jacka Cichockiego „Krzyżami Zasługi za Dzielność”. Jest to szczególne wyróżnienie, przyznawane osobom, które z narażeniem własnego życia ratują życie, zdrowie i mienie obywateli.

Dwaj policjanci z opolskiej policji, którzy uratowali trzy osoby z płonącego budynku oraz 7 policjantów z 4 województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego i śląskiego, którzy pełniąc służbę uratowali życie i zdrowie poszkodowanym - otrzymali od Ministra Spraw Wewnętrznych, Jacka Cichockiego, odznaczenia „Krzyże Zasługi za Dzielność”. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński.

„Krzyże Zasługi za Dzielność” to odznaczenia przyznawane m.in. policjantom, strażakom, a także żołnierzom m.in. za odwagę i czyny z narażeniem własnego życia lub zdrowia w obronie życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.

Odznaczenia zostały przyznane przez prezydenta, na wniosek szefa MSW. W ostatnich latach odznaczenia te były przekazywane do komend wojewódzkich służb, z których pochodzili zasłużeni. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych podjął decyzję o bezpośrednim przyznaniu odznaczeń zasłużonym „Krzyżem Zasługi za Dzielność”.

źródło: MSW
foto: K.Jakubowski

Krzyże Zasługi za Dzielność dla opolskich policjantów >>
 

Powrót na górę strony