Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Premiery spektakli PaT

Data publikacji 20.04.2012

W Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym Magnum Bonum odbyła się premiera spektakli edukacyjno-profilaktycznych w ramach ogólnopolskiego programu PaT. Młodzi aktorzy brawurowo przedstawili spektakl „Sekret” oraz „Spisek”. W spotkaniu udział wzięli krasnostawscy samorządowcy, insp. Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Buczek oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. Jak twierdzi twórca tego programu insp. Grzegorz Jach z KGP, znajdzie w nim miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Tymi ludźmi w Krasnymstawie z pewnością są młodzi artyści Młodzieżowego Domu Kultury. W przedstawionych spektaklach „Sekret” oraz „Spisek” w brawurowy sposób przedstawili jak prosta jest droga do uzależnienia oraz jak bardzo młodemu człowiekowi potrzeba zrozumienia i wsparcia.

Z kolei insp. Grzegorz Jach z wielką charyzmą wprowadził publiczność w tematykę uzależnień oraz podkreślił nadrzędną rolę rodziny i właściwych w niej relacji, w zapobieganiu patologiom.

Spektakle obserwowali zaproszeni goście, m.in. krasnostawscy samorządowcy, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Lublinie Joanna Kulikowska, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jacek Buczek, funkcjonariusze policji, licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta oraz koordynatorki przedsięwzięcia: dyrektor MDK w Krasnymstawie Małgorzata Prus, Janina Młynek i Paulina Prokopiuk.

W podziękowaniu za trud włożony w przygotowania młodzież otrzymała drobne upominki i olbrzymie brawa od wszystkich zgromadzonych gości.

(KWP w Lublinie / mw)

Udana premiera w Lublińcu >>

 

Powrót na górę strony