Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli znaki dla piwa

Data publikacji 20.07.2007

Policjanci z Posterunku Policji w Kołaczycach rozwikłali sprawę kradzieży 20 znaków drogowych, które zniknęły w maju z pobocza drogi powiatowej Sieklówka –Warzyce i gminnej w miejscowości Sieklówka. Okazało się, że dwóch 16-latków kradło je dla 24-latka, który robił z nich ogrodzenie. Nastolatkom płacił piwem.

Bezpośrednio po kradzieży policjanci z Kołaczyc zajęli się poszukiwanie złodziei. W następnych tygodnia zebrali informacje, które skierowały ich zainteresowanie na dwóch 16-letnich mieszkańców gminy Kołaczyce.

W trakcie dochodzenia funkcjonariusze zgromadzili dowody, z których wynika, że nieletni pomiędzy 14 a 21 maja wyłamali 20 znaków drogowych wraz ze słupkami. Następnie znaki wyrzucali, a słupki przekazywali 24-letniemu mieszkańcowi gminy Kołaczyce. W zamian otrzymywali po dwie litrowe butelki za słupek. 24-latek zamierzał z tych słupków zbudować ogrodzenie. 

Ponadto w czasie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że jeden z 16-letnich podejrzanych ma jeszcze na sumieniu kilka włamań wspólnie z innymi nieletnimi. Łupem młodych włamywaczy padły różne przedmioty metalowe i przewody miedziane. Skradzione przedmioty sprzedawane były na skupie złomu.

W obliczu dowodów zgromadzonych przez policję wszyscy nieletni przyznali się do popełnionych przestępstw. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Mężczyźnie, który przyjął słupki policjanci postawili dwa zarzuty paserstwa umyślnego za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz zarzut rozpijania małoletniego za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto zarzut paserstwa umyślnego usłyszał właściciel skupu złomu.

Powrót na górę strony