Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiosenna inauguracja kampanii "Zabłyśnij na drodze"

Data publikacji 20.04.2012

Kilkudziesięciu rowerzystów wzięło udział w wiosennej edycji kampanii społecznej „Zabłyśnij na drodze”, która odbyła się dzisiaj w Radomiu. Akcja ma na celu promocję wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenia elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze.

Dzisiaj, 20 kwietnia, odbyła się inauguracja kampanii społecznej „Zabłyśnij na drodze”, promująca wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenia elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze. Na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim w Radomiu przybyło kilkudziesięciu rowerzystów. Wszyscy uczestnicy od organizatorów akcji otrzymali kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Urząd Miasta Radomia i TU UNIQA S.A. Następnie rowerzyści, ubrani w kamizelki odblaskowe w eskorcie policjantów, przejechali ulicami Radomia, by w ten sposób pokazać mieszkańcom miasta, że dzięki elementom odblaskowym rowerzyści czy piesi są lepiej widoczni na drodze, a w efekcie bardziej bezpieczni.

Kolumna zatrzyma się przy Resursie Obywatelskiej, gdzie organizatorzy kampanii spotkali się z młodzieżą. Spotkanie miało posłużyć promocji korzystania z dodatkowych elementów odblaskowych ubieranych przez rowerzystów i przypomnienia podstawowych przepisów dotyczących ruchu rowerów. Zachęcano również do korzystania z roweru jako ekologicznego środka transportu mającego korzystny wpływ na rozwój sprawności fizycznej.

Organizatorem akcji był Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, Urząd Miasta Radomia i TU UNIQA S.A.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.82 MB)

Powrót na górę strony