Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogówka na targach turystyki i wypoczynku

Data publikacji 21.04.2012

Gry i zabawy, konkursy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, możliwość przystąpienia do egzaminów na kartę rowerową – to tylko niektóre atrakcje dla najmłodszych, które przygotowali policjanci z Biura Ruchu Drogowego KGP i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w minimiasteczku ruchu drogowego na festynie turystycznym Lato 2012.

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2012 zorganizowano w Centrum Targowo-Konferencyjno w Warszawie przy ulicy Marsa. Oprócz ofert turystycznych, na zwiedzających czekało wiele atrakcji i konkursów – dla najmłodszych przygotowano specjalnie wydzieloną strefę, gdzie można było wziąć udział w grach, uczestniczyć w specjalnych warsztatach, uczyć się przez zabawę.

Najmłodsi mogli m.in. sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę w minimiasteczku ruchu drogowego zorganizowanym przez policjantów z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Poza licznymi konkursami związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dzieci miały również możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Sprawdzian wiedzy ze znajomości znaków drogowych i umiejętności praktycznych cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Dla tych, którym się nie powiodło i nie zaliczyli egzaminów pozytywnie, przewidziane były nagrody pocieszenia, m.in. płyty DVD z filmem „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”.

W tym roku policjantów wsparła Fundacja „Anioły Niebios”, promująca akcję „Stop pijanym kierowcom”, oraz Radio Bajka – na czele z Kulfonem, bohaterem audycji radiowej dla dzieci poświęconej bezpieczeństwu w różnych sytuacjach: w domu, na drodze, w szkole czy na wakacjach.

mg

SpongeBob po raz kolejny uczy najmłodszych bezpieczeństwa na drodze >>

Kulfon na posterunku >>

Powrót na górę strony