Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca stalkingu trafił za kraty

Data publikacji 23.04.2012

Mieszkaniec powiatu radziejowskiego uporczywie nękał 21-latkę prawie rok. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut stalkingu - za przestępstwo to grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Radziejowscy kryminalni rozwiązali sprawę uporczywego nękania 21-letniej mieszkanki powiatu. Jak ustalili, kobieta od około roku otrzymywała wulgarne sms-y, a przez komunikator internetowy wiadomości zawierające groźby i obraźliwe treści. Nieznany wtedy sprawca zamieszczał erotyczne anonsy oraz fikcyjne konta na portalach społecznościowych, podając do kontaktu numer telefonu pokrzywdzonej.

Dręczyciel rozwieszał na tablicach ogłoszeniowych w miejscowości, w której zamieszkiwała kobieta, wulgarne i obraźliwe ogłoszenia dotyczące jej osoby.

W trakcie wyjaśniania tej sprawy policjanci ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 24-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W miniony piątek (21.04) usłyszał zarzut za przestępstwo określone w art. 190a § 1 kodeksu karnego, tzw. stalking, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / wm)

Powrót na górę strony