Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał narkotyki z Europy Zachodniej

Data publikacji 23.04.2012

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji oraz Wydziału do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali na terenie Kielc 37-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości marihuany. Z ustaleń wynika, że mężczyzna przemycał narkotyki na terytorium Polski z jednego z krajów Europy Zachodniej.

Policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie dworca PKS. 37-latek miał w torbie podróżnej susz roślinny o silnym zapachu, zapakowany w trzy worki foliowe ukryte pomiędzy odzieżą. Przeprowadzone badania wykazały, że w workach znajduje się marihuana o wadze ponad 3 kilogramów, której czarnorynkowa wartość wynosi 90 tys. złotych. Przy zatrzymanym ujawniono również gotówkę.

Policjanci ustalili, że marihuana pochodzi z jednego z krajów Europy Zachodniej, a mężczyzna przemycał ją na terytorium Polski.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokuratura Rejonowa w Kielcach, która prowadzi postępowanie w tej sprawie, wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

(KWP w Kielcach / mj)
 

Powrót na górę strony