Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel kobietami

Data publikacji 21.07.2007

Policjanci z suwalskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 4 osoby podejrzane o handel ludźmi. Jak wynika z ich ustaleń, grupa pod pozorem legalnej pracy werbowała kobiety do pracy w charakterze prostytutek. Kobietom często podawano narkotyki. Jedną z zatrzymanych jest Ukrainka, która wcześniej była prostytutką a ostatnio pomagała grupie w werbowaniu dziewczyn.

Jak wynika z ustaleń policjantów, przestępcy werbowali młode kobiety z małych miejscowości. Obiecywali im dobrze płatną pracę w charakterze hostess, czy recepcjonistek. W rzeczywistości kobiety trafiały do agencji towarzyskich i na drogę, gdzie były zmuszane do uprawiania prostytucji. Niektóre z nich były narkotyzowane na dyskotekach, wywożone i dosłownie sprzedawane do domów publicznych za 1.000 do 3.000 zł. Zdarzały się przypadki stosowania przemocy wobec niepokornych kobiet.

Z policyjnych ustaleń wynika, że grupa działała od kilku lat. Wśród zatrzymanych jest Ukrainka, która początkowo pracowała w agencji towarzyskiej, później czynnie uczestniczyła w organizowaniu procederu. Wśród zatrzymanych jest też jeden z szefów grupy - 43-letni mieszkaniec woj mazowieckiego. Pozostali pochodzą z województwa dolnośląskiego.

W środę Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Powrót na górę strony