Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne uderzenie CBŚ i celników

Data publikacji 25.04.2012

Ponad milion sztuk papierosów, prawie pół tony krajanki i nielegalny alkohol zarekwirowali funkcjonariusze CBŚ wspólnie z celnikami. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni: dwaj dostawcy i właściciel magazynu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze CBŚ uzyskali informację, że przez województwo kujawsko-pomorskie może przejeżdżać samochód z nielegalnym tytoniem. Wspólnie z celnikami przygotowali na ten dzień zasadzkę. W miniony poniedziałek (23 kwietnia), między godziną 13.00 a 14.00, przy wjeździe na autostradę w Toruniu, zatrzymali do kontroli busa. Wewnątrz auta funkcjonariusze znaleźli worki z tytoniową krajanką, której, jak się później okazało, było blisko pół tony. Zarówno kierujący busem, jak i pasażer, zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Dalsze ustalenia doprowadziły mundurowych do sąsiedniego województwa warmińsko-mazurskiego. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w powiecie działdowskim, gdzie znaleźli nielegalne papierosy i alkohol. W sumie zabezpieczono tam ponad milion sztuk papierosów, 1100 litrów alkoholu bez polskiej akcyzy oraz 50 pełnych „półlitrówek” z podrobionymi znakami. Do sprawy zatrzymany został 51-letni właściciel towaru.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, grozić im może grzywna, do 3 lat więzienia lub obie te kary łącznie.

Z wyliczeń celników wynika, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego i VAT ponad milion złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mj)


 

Powrót na górę strony