Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymani

Data publikacji 26.04.2012

Zabezpieczonych 9 kilogramów narkotyków, 960 kilogramów nielegalnego tytoniu oraz zatrzymanych siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej - tak wygląda bilans czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej w Koninie i Kłodawie. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspomagani przez poznańskich antyterrorystów oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Poznaniu, na terenie Konina oraz Kłodawy zatrzymali siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa od końca lat dziewięćdziesiątych zajmowała się przemytem znacznej ilości narkotyków na terenie Unii Europejskiej oraz wprowadzaniem ich do obrotu w Polsce. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy przestępczej wprowadzili do obrotu kilkaset kilogramów narkotyków. Funkcjonariusze zanim przystąpili do zatrzymań sprawców przez kilka miesięcy prowadzili intensywne działania operacyjno-rozpoznawcze. W trakcie tych działań policjanci wytypowali między innymi posesję, na terenie której znajdował się magazyn narkotyków.

W wyniku przeszukań wszystkich wytypowanych wcześniej mieszkań, funkcjonariusze zabezpieczyli około 5 kg amfetaminy, 3,5 kg marihuany, 42 gram haszyszu i około 6 gram kokainy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi 350 tysięcy złotych.

Ponadto funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 960 kilogramów krojonego tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że przestępczy proceder uszczuplił wpływy do Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy o 806 tysięcy złotych.

Wobec sześciu zatrzymanych sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.38 MB)

Powrót na górę strony