Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na policjantów z siekierami

Data publikacji 22.07.2007

Wczoraj wieczorem policjanci ze Stalowej Woli zarzymali furiata, który groził podpaleniem budynków gospodarczych. Na interweniujących funkcjonariuszy rzucił się trzymając w rękach siekiery. Został obezwładniony i oddany pod opiekę lekarską.

Około godz. 22:00 policjanci zostali wezwani na interwencję. 30-letni mężczyzna w miejscowości Stany rozlał benzynę w zabudowaniach gospodarczych i groził, że je podpali. Groził osobom, które próbowały go uspokoić, użyciem siekier i piły motorowej. Dwaj policjanci, którzy przyjechali z pomocą zastali 30-latka na podwórzu. Na widok policjantów 30-latek ruszył w ich kierunku wymachując siekierami i grożąc, że ich zabije.

Funkcjonariusze wyjęli pistolety z kabur i zagrozili ich użyciem. Napastnik porzucił jedną siekierę, natomiast wyjął zapalniczkę i zagroził, że podpali budynek gospodarczy. Gdy wypuścił z ręki drugą siekierę policjanci obezwładnili desperata.

Mężczyzna został oddany pod opiekę medyczną. Wcześniej policjanci zbadali jego trzeźwość. Okazało się, że 30-latek był pijany, miał 2,7 promila alkoholu w organizmie

Powrót na górę strony