Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał w Internecie kradzione części samochodów

Data publikacji 26.04.2012

Policjanci z katowickiej samochodówki zatrzymali 27-letniego mieszkańca Sosnowca, który handlował skradzionymi częściami samochodowymi. Lewy towar wystawił w internetowym serwisie aukcyjnym. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu za to pięć lat więzienia.

Na początku kwietnia br. z parkingu przy jednym z katowickich domów handlowych znikł wart ponad 25 tys. złotych volkswagen passat. Na trop osoby, mogącej mieć związek z kradzieża auta, policjanci natrafili, sprawdzając internetowe portale aukcyjne. Na jednym z nich zobaczyli części pochodzące ze skradzionego passata. Rozpoznał je również właściciel auta. Części były w okazyjnej cenie.

Funkcjonariusze jak po nitce do kłębka dotarli do sprzedawcy. Towar był wystawiony na jednym z największych portali internetowych. 27-letni mieszkaniec Sosnowca wpadł w przygotowaną zasadzkę. Został zatrzymany podczas transakcji sprzedaży osprzętu silnika. Podczas przesłuchania powiedział, że z kradzieżą auta nie ma nic wspólnego.

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu 5 lat więzienia. W jego mieszkaniu znaleziono części zawieszenia , osprzęty silnika i wyposażenia samochodu.

(KWP w Katowcach / mg)

Powrót na górę strony