Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów

Data publikacji 27.04.2012

Policyjni antyterroryści otrzymali informację, że dwóch mężczyzn przy użyciu broni palnej sterroryzowało pracowników jednego z zakładów w Gdańsku, a następnie przejęli kontrolę nad obiektem. Po przeprowadzonym szturmie policjanci zatrzymali dwóch 30-latków oraz sprawdzili pod kątem pirotechnicznym pozostawioną przez bandytów paczkę

26 kwietnia 2012 r. – jeden z zakładów – punkt strategiczny na mapie Gdańska – zostaje siłą przejęty przez terrorystów. Dwóch zamaskowanych mężczyzn przy użyciu broni palnej zmusza pracowników do opuszczenia budynku i przejmuje kontrolę nad urządzeniami sterującymi. Istnieje obawa, że terroryści mogą mieć przy sobie oprócz broni również ładunki wybuchowe. Podjęta zostaje decyzja o wysłaniu do akcji policyjnych antyterrorystów. Funkcjonariusze jadą na miejsce, wyważają drzwi, wbiegają do środka – słychać strzały. Po chwili bandyci leżą skuci kajdankami na ziemi. Budynek musi jeszcze zostać sprawdzony przez pirotechników. Policjant z psem sprawdza każde pomieszczenie, każdy zakamarek – w jednej z hal zauważa kartonowe pudełko. Teraz nadchodzi czas na pirotechnika w specjalnym kombinezonie ochronnym. Funkcjonariusz idzie na miejsce, prześwietla promieniami rentgena karton i już wiemy że to atrapa…

To nie opowiadanie ani żaden scenariusz kolejnej części filmu akcji, to ćwiczenia przeprowadzone przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Gdańska.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone w jednym z gdańskich zakładów. Policjanci zatrzymali dwóch terrorystów, a także sprawdzili budynek pod kątem pirotechnicznym. Przeprowadzona akcja to kolejne szkolenie funkcjonariuszy przeprowadzone w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami w piłce nożnej EURO 2012.

(KWP w Gdańsku / mj)
 

Film Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów (format flv - rozmiar 8.79 MB)

Powrót na górę strony